Skip to main content

Pullman viesnīcas atklātajā šaha čempionātā uzvar Ņikita Meškovs no Latvijas



Aizvadītajā nedēļas nogalē, 28. februārī un 1. martā Vecrīgas viesnīcā Pullman Riga Old Town norisinājās 3. starptautiskais šaha turnīrs ātrajā šahā un blicā, pulcējot spēcīgus šahistus no 11 valstīm.

Sestdien, kad norisinājās ātrā šaha turnīrs (apdomas laiks katram spēlētājam uz partiju 10 minūtes un papildus 5 sekundes katram gājienam), piedalījās 147 dalībnieki no 9 valstīm. Cīņas izvērtās nopietnas, jo dalībnieku vidū bija vairāki starptautiskie meistari un 6 lielmeistari. No zināmākajiem dalībniekiem var minēt lielmeistarus Edvīnu Ķeņģi (astoņkārtējs Latvijas čempions), Rīgā dzimušo Aleksandru Šabalovu (trīskārtējais ASV čempions) un leģendāro Jevgēniju Svešņikovu (Krievija). Turnīrā piedalījās arī Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, stiprinot savas stratēģiskās iemaņas.

Pēc Rapid turnīra noslēguma, un uzvarētāju apbalvošanas sadarbībā ar turnīra atbalstītāju “Prāta Spēles” tika rīkota pirmā šaha viktorīna, kurā varēja piedalīties jebkurš dalībnieks. Atbildot uz 30 āķīgiem jautājumiem, par viktorīnas uzvarētāju kļuva Konstantīns Gudovskis, kurš balvā saņēma viktorīnas čempiona kausu!

Ātrā šaha turnīra uzvarētājs tika noteikts turnīra pēdējā partijā, kad Ņikita Meškovs (Latvija) sacentās ar Jevgēniju Svešņikovu. Cīņa beidzās ar diviem karaļiem uz galdiņa, kas nozīmē, ka nevienai no pusēm vairs nebija iespēju cīnīties par uzvaru partijā un tika fiksēts neizšķirts. Šāds iznākums bija pietiekams, lai ar 7,5 punktiem no 9 Meškovs pirmo reizi kļūtu par Pullman Riga Old Town viesnīcas ātrā šaha čempionu.

Svētdienā šahisti izspēlēja vēl vienu čempionātu ar ātrāku apdomas laiku, brīžiem fotoaparātiem nespējot skaidri fiksēt spēlētāju ātrās roku kustības. Katram šahistam vienai partijai tika dotas 4 minūtes un papildus 2 sekundes par katru gājienu. Turnīrā, piedaloties 104 dalībniekiem no 10 valstīm, atkal izdevās triumfēt mūsu lielmeistaram Ņikitam Meškovam, kurš 11 partijās guva 9 uzvaras, vienreiz zaudēja un vienu reizi vienojās par neizškirtu.

Plānots, ka ceturtais Pullman šaha turnīrs turnīrs notiks 2021.gada 27. un 28. februārī, un tajā var piedalīties jebkurš šaha spēles cienītājs.

Rezultāti:
Rapid turnīrs:
1.      vieta: Ņikita Meškovs (LAT) 7,5 punkti no 9
2.      vieta: Jevgēnijs Svešņikovs (RUS) 7,5 punkti no 9
3.      vieta: Maksims Lugovskojs (RUS) 7 punkti no 9
Labākā dāmu konkurencē: Ilze Bērziņa (LAT) 6 punkti no 9
Blica turnīrs:
1.      vieta: Ņikita Meškovs (LAT) 9,5 punkti no 11
2.      vieta: Kirills Stupaks (BLR) 8,5 punkti no 11
3.      vieta: Maksims Lugovskojs (RUS) 8,5 punkti no 11
Labākā dāmu konkurencē: Ilze Bērziņa (LAT) 8 punkti no 11

Publicēts www.diena.lv


Ņikita Meškovs - Pullman rapid un blica turnīru čempions 2020

Comments

Popular posts from this blog

Vai šahs ir sports?

Pirms daudziem gadiem es gāju trenēties regbijā. Vasarā mums treniņi bija forši – ārā, dubļos, svaigā gaisā. Tad atnāca ziema, un mēs pārvācāmies uz sporta zāli. Es biju šokēts, ka regbijs tika spēlēts parastajā sporta zālē. Ja kāds nezin, tad kritieni un gāšana no kājām ir regbija neatņemama sastāvdaļa. Krītot tu dabū zilumus visās iespējamajās vietās, nākošajā dienā pārvēršoties par dalmācieti. Mans regbija treneris, novērtējot manu ātrumu laukumā, man vēl vasarā ieteica pievērsties šaham. Tomēr īstais grūdiens nāca no grūdieniem ziemas treniņos. Tā es, klupdams, krizdams, nonācu šahā. Bet tagad galvenais jautājums – vai šahs ir sports? Jā, šahs ir Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) atzīto sporta veidu sarakstā. Var, protams, apšaubīt SOK lēmumu. Man pašam dažreiz rodas jautājums vai tiešām skeletons (tas, kur bobsleja trasē brauc uz vēdera ar galvu pa priekšu) vai braukšana ar motocilklu un blakusvāģi tiešām ir sports. Tas viss līdzās kērlingam izskatās jocīgi. Bet

Gājiens ar zirdziņu – gudrības vai stulbuma pazīme?

Visai bieži, lai raksturotu kaut ko negaidītu vai gudru, tiek lietots apzīmējums “gājiens ar zirdziņu”. Vai tiešām šahā tikai ar zirdziņu izdodas tie labākie gājieni, un no kurienes radies šāds apzīmējums? Daudziem varbūt būs šoks, bet šahā labus gājienus var izdarīt ar jebkuru figūru, pat karali un ar daudzu acīs esošo niecību – bandinieku. “Gājiens ar zirdziņu” visticamāk iegājies folklorā, jo šaha spēles entuziastiem, iesācējiem zirdziņa gājiena noteikumi liekas sarežģītāki nekā citu šaha figūru, un, ja šahu nespēlē regulāri, tad dažreiz pat aizmirstās – kā tad īsti tas viltīgais zirdziņš staigā? Līdz ar to, “gājiens ar zirdziņu” kā pārsteigums būtu lietojams tikai šaha spēles analfabētiem. Ja jau gribās smalki izteikties šaha terminoloģijā, aprakstot ikdienas procesus, tad ieteiktu lietot izsmalcināto franču terminu “en passant” (izrunāts tiek aptuveni enpasāāāān) , bet par izrunu, lūdzu, labāk prasiet Jānim Joņevam vai Viktoram Igo. Šis gājiens ar bandinieku tiešām var bū